Yüzyüze Eğitimin Sonu Geldi Mi?

yuz-yuze-egitimin-sonu-geldi-mi

Yüzyüze Eğitimin Sonu Geldi Mi?

İnsan, insan olduğu , insanlık niteliği taşıdığı sürece temasa , görmeye dokunmaya her zaman ihtiyacı olacaktır. Ama tabiki yine de bu oluşan  mevcut gelişmeleri görmezden gelememiz mümkün olmayacaktır. Arkadantakip emekte olan   dijital yerliler olarak  mevcut ezberi hepten unutturacak gibi görünüyor şuan .

İş yerleri de harcadıklar maliyetlerin en aza düşürmek için yanında çalışan elemanları dışarıya yönlendirmeye başladı. Bir yapılan  araştırma verilerine göre 2017dte 1.3 milyar kişinin mobil çalışan olması olduğu beklenmekte. Yani insanlar çalıştıkları mekanlara bağlı olmak zorunda değiller artık tek bir fiziki mekanda bulunmak zorunda kalmayacaklar.

Tüm bu gelişmeler ister istemez yüzyüze eğitimin geleceğini bizlere sorgulatıyor. Her ne kadar etkinliği diğer öğrenme metodlarına göre daha güçlü olsa da dünyadaki teknolojik gelişmeler ve artan maliyetler bizi buna zorlayacak gibi.

Çok fazla yorum yapmadan önce İntel tarafından Akademetre’ye yaptırılan araştırmanın sonuçlarından bahsetmek istiyorum.

  • Neredeyse her 2 gençten 1 inde  masaüstü kullanılan bilgisayar, her 3 gençten 1’inin de dizüstü bilgisayarı oldukları biliniyor. Onları yüzde 25,7 yaklaşık oranla akıllı telefon izliyor.
  • Türkiye de yüzde 98’inde standart telefon ya da akıllı telefon bulunduğu bilinmektedir.Anlaşıldığı üzere muhakkak telefon bulunmaktadır.
Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.