Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Sınav ve tercih baskılarından uzak, özgürce kendi okulunuzu ve bölümünüzü seçmek herkesin hakkı. Ancak sınırlı imkanlar söz konusu olduğunda, sınavlar ve sonu belirsiz yarışlar ortaya çıkıyor. Yurt dışı eğitim olanakları bu fasit daireden çıkmak için en büyük avantajdır. Siz de sınırları aşıp kendi istediğiniz okul ve bölümü okumak istiyorsanız, haletmeniz gereken bir dizi problemle karşılaşacaksınız. Ancak korkmanıza gerek yok. Biz sizin için gereken çalışmayı yapıyoruz. Yurt dışı eğitim danışmanlığında uzman ekibimiz, ihtiyacınız olan bilgi ve belgelerin süratle temin edilmesinin yanında ülke-okul-bölüm seçimlerinde de rehberlik hizmeti vermektedir.

Yurtdışında eğitim ve yaşam bir çok kişi için, hayatlarında bir kez gerçekleştirecekleri, zaman ve maliyetin önemli olduğu bir karar sürecidir. Bu konuda size ancak konusunda uzman ve deneyimli bir  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yardımcı olabilir.

 1. Araştırma

Bütçenize, ihtiyaçlarınıza, vize koşulları açısından durumunuza göre size en uygun olabilecek ülke ve şehrin belirlenmesi ilk adım olacaktır. Seçtiğiniz ülke ve şehirlerde size uygun olabilecek okullar okul ücretleri, konaklama, yaşam, bilet, sağlık sigortası, vize ücretleri gibi masrafları da ayrı ayrı belirtilerek hesaplanır ve karşılaştırmalı bir maliyet tablosu çıkarılır. Danışmanlarımız size gitmeyi düşündüğünüz dönem için özel fiyatlar veya promosyonlar sunan okulları mutlaka anlatacaktır. Okul seçiminde bütçeniz dahilinde alabileceğinizin en iyisini almanız sağlanmaya çalışılır.

 1. Karar
  Okul kararını veren öğrenci kendisi ile ilgili bilgiler yanında, seçtiği okul, program ve konaklama isteklerini içeren detaylı bir kayıt formu doldurur. Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız kayıt aşamasında her ülke için daha sonra okul ücretinden düşülmek üzere sabit bir depozit almaktadır. (ABD için 250 $; İngiltere için 100 £, Avustralya için 300 AUD, Kanada için 300 CAD ve diğer ülkeler için 250 €) Okulların kendilerine direk olarak kayıt yaptıran öğrencilerden kabul belgesi yollamak için istedikleri okul ücretinin tamamı veya yarısı gibi depozitler öğrencilerden istenmez.
 1. Kayıt
  “Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız” öğrencinin kayıt işlemini gerçekleştirir ve okuldan kabul belgesi alır. Kabul belgesinin okuldan gelme süreci İngiltere, Kanada ve Avustralya için 1-3 iş günü iken bu süre ABD’de ortalama 10 gün sürmektedir. (ABD’den gelecek kabul belgesi DHL ile istenebilir. Bu durumda öğrenci okul depozitiyle beraber 60 $ DHL ücretini de ödemek zorundadır. DHL ile kabul belgesinin gelmesi 3-5 iş günü sürecektir.)
 1. Bilet Ayarlanması
  Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, öğrenci kayıt olur olmaz öğrencinin uçak bileti rezervasyonunu yapar. Dönüş tarihinin esnek tutulabildiği ve fiyat olarak en ekonomik olabilecek seçeneği bulmaya çalışır.
 1. Vize
  öğrenci vize için kendisinden istenen belgeleri tamamlayıp teslim eder. Vize başvuru formları danışmanlarımız tarafından dikkatlice doldurulur. ABD dışındaki pek çok ülke için Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız vize başvurusunu öğrenci adına yapar. ABD vizesi için öğrenci ile yüz yüze görüşme gerekmektedir. Öğrenci bu görüşmeye dikkatle hazırlanır.
 1. Biletin Satın Alınması
  Vizesi olumlu olarak sonuçlanan öğrenci uçak biletini satın alır. Okul ücretinin geri kalan miktarını tamamlar. (Okul ücretleri öğrenci veya ailesi tarafından direk olarak okulun hesabına havale edilir) Yurtdışı Eğitim Danışmanlığız, öğrencinin konaklama detaylarını okuldan alır. İhtiyaç duyuluyorsa hava alanında karşılama servisi organize edilir.
 1. Gidiş Oryantasyonu

Öğrenci gideceği ülkedeki yaşam, iklim, yeme alışkanlıkları, kültür, konaklama konusunda dikkat etmesi gereken noktalar konusunda bilgilendirilir. Özellikle ilk kez yurtdışına çıkacak öğrenciler için uçuş, pasaport kontrolü, aktarmalar dikkatle anlatılır.

 1. Hedefinize varış ve sonrası destek

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığız, okullarla ilgili öğrencileri önceden bilgilendirmekte ve beklentilerini doğru tuttuklarından emin olmaya çalışmaktadır. Bununla beraber okulla veya konaklama ile ilgili yaşanabilecek bir sorunda öğrenciler bize yazarak veya telefonla ulaşarak her zaman yardım alabilirler. Aynı deneyimleri daha önce kendileri yaşamış olan danışmanlarımız bazen sadece yanlış anlamalardan kaynaklanan sorunları okulla konuşarak çok daha hızlı çözeceklerdir.