Yenilemeyen Sınav Heyecanı

Yenilemeyen Sınav Heyecanı

Yenilemeyen Sınav Heyecanı

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerde girecekleri ilk sınavın yaklaşmış olması nedeniyle bir karamsarlık ve heyecan oluşmaya başladı.

En sıkı ve iyi hazırlanan kişinin  bile “Acaba çalışmam yeterli oldu mu?” sorusuyla rahatsız olduğu  bir dönemden geçiliyor.  Bu oluşan sorunlu dönemi sorunsuz atlatarak başarılı bir sınav geçirmek nelere bağlıdır? ilk olarak bu dönem  ne kadar da sınava  zamanına yakın  olsa da diğer zamanlardan çok farklı olmayan, gerek çalışma düzeni, bir nevi  yaşadığımız hayat düzenimizin değişiklik olmaması gereken bir dönemdir. Bu nedenle öğrencilerin bu dönemi farklı  bir bakışla bakmamalı ve yaşamlarını normal akışında devam etmeleri gerekir.

Her zamanki saatinde yatıp kalkmaya dikkat etmeli. Yemek alışkanlıklarınızı da ufak tefek düzenlemelerle yine aynı düzende devam ettirin. Özellikle bu süreçte aşırı yağlı , aşırı tuzlu yemeklerden kaçınmak gerekir. Ders çalışmanızı etkileyecek TV izleme, Facebook, Twitter vb. kullanımı, bilgisayarda oyun oynama gibi çeşitli etkinlikleri bu süreçte sınırlama getirin.

Uzun zamandır hazırlanmış olduğunuz sınavı bir dönüm noktası tam orta nokta  olarak görmeden yapmış olduğunuz çalışmaların uygulamasını sınavda yapacağınızı düşünmek kaygı düzeyinizi de düşürecektir. Öğrenciler ve ailelerin, yaptıkları tüm çalışmalara rağmen kendilerindeki heyecandan da tamamen kurtulmaları da mümkün olmayabilir. Bu durumda da endişe edilmemesi gerekir. Çünkü bu dönemde kontrol altındaki bir heyecanın zararı yoktur. Yapacağımız tüm çalışmalar heyecanımızı kontrol altına alabilmek için olmalıdır.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.