Sınavlara Hazırlanırken Özel Dersin Yeri

Sınavlara Hazırlanırken Özel Dersin Yeri

Ygs-Lys Hazırlanış Süreci

Her yıl milyonlarca öğrenci YGS, LYS, KPSS, ALES, DGS gibi sınavlarda iyi bir başarı için  çok çalışmaktadır. Bütün sınavlarda Matematiğin yeri çok ayrıdır. Diğer derslere kıyasla daha zor bir ders olmasından dolayı ayır edicidir. Bu zorluğun üstesinden gelmek genellikle  öğrencinin tek başına çabası yetmez ve bu sebepten öğrenciler özel ders almak zorunda kalırlar.

Bahsettiğimiz sınavların her birisi sıralama sınavı niteliğinde sınavlardır. Bu tarz  sınavlarda alacağımız puandan  daha önemlisi sınava giren adaylar arasında bulunduğunuz sıradır. İşin özünde siz iyi bir puana ulaşmak için değil diğer adayların da belli bir kısmını arkada bırakmak için uğraşırsınız. Bu sebepten dolayı amacımız diğer adaylardan daha fazla çalışmak, diğer adaylardan daha fazla özveri göstermek olmalıdır. Bu sınavlara hazırlanırken daha zamanı iyi kullanılabilmeli , sınavlarda süreyi doğru kullanmayı bilmek gibi diğer adayları geride bırakmak için ekstra çalışmanız gerekir. Özel dersin işlevi de tam burada devreye girer. Size diğer adayları geride bırakmak için gerekli olan ekstra şeyleri sunar ve sizi rakiplerinizden bir adım öne taşır. Ama tabiki bu, özel ders alınca hedefinize ulaşacağınız  manasına gelmez.

Özel ders alınca her şeyin bittiğini düşünmek yanlış bir düşüncedir. Özel ders almak aslında birçok sorumluluğu da yanında getirir. Sınavlara hazırlık amaçlı özel ders aldığınızda gün gün çalışma saatlerinizden tutun her gün kaç soru çözeceğinize kadar bir çok şeyin programını yapmaya ve düzenli çalışmaya hazır olmalısınız. Özel derse almaya başlarken bunları da uygulamak gerekir. Unutmamalısınız ki özel dersi eğer düzenli çalışmanıza ek olarak alıyorsanız o ders sizin için üst  düzey  verimi sağlamıştır. Aksi takdirde biraz önce vurguladığımız rakiplerinizden bir adım önde olma tavsiyesini gerçekleştirmemiş olursunuz.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.