Sınav Kaygısı Müfredata Girdi

Sınav Kaygısı Müfredata Girdi

Sınav Kaygısı Müfredata Girdi

MEB, Sağlık Bilgisi Dersinin müfredatını yenileyerek dersin ruh sağlığı ile ilgili bölümü oldukça  genişletti. Yeni yapılan  müfredata göre “sınav kaygısı ve başa çıkma yolları” da dersin, “Akıl ve Ruh Sağlığı” başlıklı ünitesi altında konuları olarak işlenecek.

MEB, 9. sınıfta okutulan Sağlık Bilgisi dersi öğretim programını yeniledi.

Yapılan yeni  düzenlemeyle, daha önceki müfredatta bulunan ünite isimleri ve içeriklerinde köklü değişikliklere gidildi. Daha önceki müfredattaki “Büyüme, Gelişme ve Ruh sağlığı” ünitesi “Büyüme ve Gelişme” ile “Akıl ve Ruh Sağlığı” olmak üzere ikiye ayrıldı ve içerikleri oldukça genişletildi.

Sınav kaygısı derslere de girdi.

Programda Akıl ve Ruh Sağlığı Ünitesi alt konularına “sınav kaygısı” da artık bulunmaktadır. Bu duruma göre öğrenciler, stres konusunu işlerken “sınav kaygısını , bu stresle başa çıkma yolları konusu da işlenecek üzerinde ”  duracak, sınav kaygısıyla başa çıkmayla ilgili araştırmalar yapılacak. Öğretmenler ise öğrencilerine “stresli oldukları zamanlar neler ve bu durumlarda kendilerinde ne gibi değişikliklerin meydana geldiğini” soracak ve öğrencilerinden aldığı cevapların çeşidine göre stres kavramının ne olduğunu açıklayacak. Derste ayrıca stresin performans ve konsantrasyona etkilerini vurgulayacak.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.