Sınav danışmanlığı

Sınav Danışmanlığı

Sınavlar eğitim sürecimizin ve kariyerimizin hemen her yerinde karşımıza çıkmaktadır. Okul yazılı sınavları, Teog, Ygs, Lys, Dgs, Kpss, Ales, Özel Yetenek Sınavları ve Mülakat sınavları ile ilgili ihtiyaç duyulan bilgi ve tecrübeleri uzman eğitimcilerimizden alabileceksiniz.

Sınav danışmanlığı  kapsamında sırasıyla aşağıdaki süreçler takip ediliyor. 

 1. AYRINTILI ANALİZ

Kişilere ya da gruplara herhangi bir eğitim programı düzenlenmeden veya danışmanlık yapmadan önce yapılacak ilk iş bu kişi ve grupları tanımaktır.Bu yapılmadan verilen eğitimin ve yapılan danışmanlığın amacına ulaşması çok zordur. Kişi ve grupları tanımak için sadece gözlem ve mülakat yapmak yetmez. Ayrıntılı bir analiz sürecine ihtiyaç vardır. Bununla birlikte ayrıntılı analiz güvenilir ölçeklerle konunun uzmanı tarafından ve bireysel yapılmalıdır. Programımıza katılan her öğrenci uzmanlarımız tarafından tüm yönleri ile ayrıntılı bir analize tabi tutulur. Böylece her öğrencimizi çeşitli yönleri ile tanıyan bizler onları başarıya ulaştıracak programları rahatlıkla geliştirebiliyoruz. Yani kişiye özel programlar.

 1. Bilgi Düzeyi Analizi
 2. Öğrenme Stili Analizi
 3. Zeka Tipi ve Zeka Düzeyi Analizi
 4. Çalışma Ortamı Analizi
 5. Mesleki İlgi-Eğilim Analizi
 6. Çalışma Davranışları Analizi
 7. Sınav Kaygısı Analizi
 8. Kişilik Analizi
 9. Başarı Modeli Analizi
 1. SÜREKLİ TAKİP PROGRAMI

Başarının ardından yatan en önemli faktör bizce bireysel takiptir. Kendisine program ve hedef tayin edilen ama takip edilmeyen bir öğrencinin başarı şansının çok düşük olduğu artık herkesin kabul ettiği bir gerçektir. Bu sebeple programımıza aldığımız tüm öğrencilere analiz sürecine göre her hafta sıkı bir takipten geçirilir. Bunun neticesinde başarı kaçınılmazdır.

 1. Haftalık Soru Takibi
 2. Aylık Konu Hedefi ve Takibi
 3. Haftalık Ders Çalışma Programı
 4. Aylık Kitap Bitirme Programı
 5. Deneme Takibi
 6. Ayrıntılı Konu İçerik Analizi
 1. PROFESYONEL EĞİTİM PROGRAMI

TEOG, YGS, LYS, KPSS ve ALES sınavlarında başarılı olmak için sadece dershaneye gitmek veya yoğun ders çalışmak yetseydi hemen herkesin sınavları kazanması gerekirdi. Ama herkes biliyor ki artık bu sınavlarda bilginin yanında hızlı olma, çabuk öğrenme, istekli olma, iradeyi kullanma, hızlı okuma, kaygıyı yönetme, olumlu düşünme, ders çalışmayı sevme, konsantre olabilme, motivasyonu yüksek tutabilme gibi ek özellikler ve yetiler gerekiyor. Hatta bazen bilgiden çok onu kağıda aktarabilmek çok daha önemlidir. Çoğu öğrenci bu yüzden sınavlarda başarısız oluyorlar. Programımız boyunca biz tüm öğrencilerimize bilgi dışındaki tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir eğitim programı hazırladık. Bununla kalmadık aile eğitimlerine de yer açtık ve aileyi de bir başarı merkezi haline getirdik.

 1.  Başarıyı İstemek
 2. Ders Çalışmayı Sevmenin Yolları
 3. Başarı Engellerini Aşmak
 4. Hızlı Öğrenme ve Hafızayı Geliştirme Yöntemleri
 5. Hızlı Okuma ve Hızlı Test Çözme Teknikleri
 6. İnanmak ve Başarı İlişkisi
 7. Konsantrasyon Geliştirme Teknikleri
 8. Hedef Belirleme ve Hedefe Odaklanma Teknikleri
 9. Motivasyon Arttırma Teknikleri
 10. Zamanı Verimli Kullanma Stratejileri
 11. Özgüven Geliştirme
 12. Denemede Başarı Stratejileri
 13. Sınav Stresini Yenme
 14. Olumlu Düşünme ve Sınav Anı Taktikleri
 15. Sınav Öncesi Psikolojik Hazırlık
 1. TERAPİ-DANIŞMANLIK PROGRAMI

Bir kısım öğrenciler ders çalışamazlar ya da çalışmak istemezler, bazıları da vardır çok ders çalışırlar ama bildiklerini kağıda aktaramazlar, diğer bir kısmı bildiklerini kağıda aktarabilirler ama gerçek sınavda heyecandan bunu gerçekleştiremezler. Bu kişiler için gerekli olan birebir terapi ve danışmanlık görüşmesidir. Bu görüşme ile öğrenci eğitimlerimizle kazanamadığı donanımı birebir kazanma şansı elde eder. Ve son aşama da tamamlandığında artık başarı hayal değildir.

Terapi danışmanlık programı öğrencilerle birebir ilgilenmeyi esas alan bir programdır. Kendi iç dünyasında kazanmasına engel durumları olan ve bunu eğitimlerimizle aşmakta zorlanan öğrenciler terapi görüşmesine alınırlar. Seans süresince başarının önündeki engeller teker teker kaldırılabilir. Bu engeller neler mi olabilir:

 • Sınav kaygısı
 • Özgüven eksikliği
 • Derse odaklanamama
 • Ders çalışmayı istememe
 • Özgüven eksikliği
 • Olumsuz iç konuşmalar
 • Ergenlik problemleri
 • Okul fobisi
 • Öğrenme engellerini kaldırma
 • Uyku bozuklukları… gibi