Özel Ders Hizmeti Ne Kadar Süreyle Alınmalıdır?

Uzmanlar özel dersin standart sürelerini belirledi.

Özel Ders Hizmetinin Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

Öğrenci ve öğrencinin velisi özel ders hizmeti almaya karar verdikten sonra yeni bir soru akıllarına  gelir. “Özel dersin süresi ne kadar olmalıdır?” Bu sorunun cevabı öğrencinin sınıf ortamına, Matematik düzeyine, özel ders hizmetini hangi hedefle aldığına doğrudan ilişkili olmakla beraber yine de okul derslerine ek olarak alınacak özel dersler için bir kaç standartlar mevcuttur.

Okul derslerine ek olarak alınacak birebir dersin 3,4,5 ve 6. sınıflar için haftada 2 saat, 7 ve 8. sınıflar için haftada 3 saat, lise talebeleri içinse haftada 4 saat alınması tavsiye olarak söylenmektedir. YGS, LYS, SBS, DGS ve KPSS kariyer hazırlığa yönelik alınacak dersler için ise haftalık özel ders saati kariyer sınavlarına kalan süreye ve talebenin düzeyine bağlıdır. 2 saat yapılacak dersler haftada 1 gün, 3 ve 4 saat yapılacak dersler ise haftada 2 gün olur. Haftada 2 gün yapılacak dersler için dersler arasında en az 2 gün bulunması derslerin başarı düzeyinin arttırır.

Bu verilen bilgiler dönem boyu düzenli devam edecek dersler için geçerlidir. Ve şunu söylemekte fayda var, kısa zamanda başarı getirse de özel dersler öğretmenin öğrenciye sihirli bir değnekle dokunduğu dersler olarak algılanmamalıdır. Özel dersler de bir plan program çerçevesinde gider, bir müfredat izlenir. Bu yüzden özel dersin sınavdan sınava değil, dönem boyunca plan program çerçevesinde devam etmesi öğrenci için daha yararlıdır.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.