Okumak Okumak Okumak

okumak-okumak-okumak

Okumak Okumak Okumak

Yaşam bir oyun alanı ve bizlerde birer oyuncuyken, zihnimizi bazı şeylerle meşgul etme ihtiyacı duyarız. Sizde de oluyor mu bilmiyorum ama ben sorumsuzca ve gamsızca bir gün geçirdiğimde, ertesi gün büyük bir pişmanlık duyuyorum. Sanıyorum sizde olmuyordur, benim genlerim bozuk…

Bu insanlığa ve kendime faydalı olma arzusu küçük yaşlardan beni hep mutsuz etmiştir. Bu yüzden ki ortaokulda Commodore 64 ile emlak programı yazdım. Basic dilini ortaokulda su gibi biliyordum.

Üniversite gitmeden önce Turizm Bakanlığının açtığı bir kurstan servis ve barmenlik sertifikası aldım. Sonra bununla yetinmeyip mühendislik okudum. Özel öğrenci olarak yüksek lisans derslerini aldım. Okulda yüksek lisans yapmakta istedim ama o bir şekilde kısmet olmadı.

Askerlikten sonra iş hayatı, irili ufaklı işler vs. derken bir gün bir yasa çıktı. İkinci Üniversite. Hemen başvurup Sağlık Kurumları işletmeciliği okudum. Hızımı almıştım bir kere durur muyum? Sonra da o gazla İşletme okudum.

Tam artık bir bölüm daha okumak için Halkla İlişkiler bölümüne başlamıştım ki, ertesi sene yasa da değişiklik oldu ve bir okulda okurken bir okulda daha okumanın önü açıldı. Tabi ki bende dayanamadım ve Kamu Yönetimine başladım.  Önümüzdeki sene okullar bitiyor sanırım. Yakında 5 adet Üniversite diplomam olacak.

Herkesin bana sorduğu bir soruyla konuyu bağlayayım. Bu kadar farklı bölüm ve üniversiteyi okumak sana ne kazandırır ? Ben bu tip sorulara soru şu cevabı yapıştırıyorum, ne kazandırmaz ????

Hayatınız boyunca her gün iyi ve güzel bir hayat için mücadele edin. Bir şeyler okuyun, bir şeylerle uğraşın, 10 yıldır üzerinde çalıştığım kişisel gelişim kitabı olan Anagram adlı kitabımı ve ilk roman denemem ve sonrasında tiyatro uyarlamısını hazırladığım Halt’ta bitmek üzere. Bunca caba sadece içimdeki acıyı dindirmek için. Çünkü boş duramıyorum.

Her öğrendiğiniz bilgi, her kelime sizin bir gün muhakkak işinize yarayacaktır, benim gibi sizi zorlayan bir motivasyonu beklemeyin, hemen bugün yeni şeyler öğrenmeye başlayın, hiçbir şey kaybetmezsiniz ….

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.