Mandallarla Matematik İşlemi

Mandallarla Matematik İşlemi

Mandallarla Matematik İşlemi

Matematik 4 işlem çarpım tablosu ilk senelerde temeli sağlam olarak verilirse ve çocuk matematiği karşı ilgi gösterip severse bu inanın ki ileriki zamanlarda okul yaşantısında matematik açısından zorluk çekiceğini düşünmüyorum. Temel matematikte öğrencinin ilgisini kazanamanın öğretmenin önemi büyük , matematiği onlara sevdirerek giderse çocuklar için  sayısal açıdan kazanılmış olur.

Yukarıda gördüğünüz gibi mandallarla  ve dondurma çubuğu ile matematik çalışması hem kolay hem çok ucuz hem de çok eğlenceli.. Tahta dan oluşan  mandallara sayılar yazılıyor mesela 3 takım mandala  0 – 9 arası dahil olmak üzere  rakamlar, 4 adet dondurma çubuğuna artı + , eksi – ,çarpma *, bölme /  ve  eşittir =  işaretini  yazarak fotoğraftaki  göründüğü gibi hazırlamak gerek. Bundan sonrası ise size ve çocuğunuza kalıyor ister toplama  yaparsınız ister çıkarma işlemi yapın hem el hem de zihin alıştırması yapacaklardır.

Mandalları önüne koyun, işlem yazan dondurma çubuğunu da ve sayıları seçip takıp sonuç yazan mandalı takmasını sağlayın..isterseniz mandalları boyayabilir daha eğlenceli hale getirebilirsiniz..

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.