İyi Bir Veli Olmak

iyi-bir-veli-olmak

İyi Bir Veli Olmak

Karne zamanı  geldiğinde ,sırf karneyi göstermemek için  evden kaçan, ona kızılacağı için intihara kalkışan daha kötüsü de sırf bu yüzden intihar eden gençlerin olduğunu duyup biliyoruz. Karne sorumluluğu çocuğun olduğu bilinmelidir , ebeyvn  içinde bulunduğu durumların , eğitim alınan yerin , öğretmenin ve sistemin de tabiki de etkilediği noktalar vardır  ama sorumluluk karneyi alan öğrencinin.

Karnede gözüken notların değişebileceğini unutmamak gerekir. İyi olmayan  notların olduğu   karneye bakıp bakıp çocuğu suçlamak , ona kızmak aslında işin en kolay yolunu seçip yanlış yapmata oluruz . Birinci konu  artık notlar e okul üzerinden takip edilebilir durumda  yani çocuğunuzun getirdiği yeni aldığı notlardan haberdar olmanız gerek , öğrenciye yapılan her  sınav öğretmenler tarafından dönem içinde e okul denilen bir platform üzerine kaydediliyor. Bütün bunlar bu kadar  meydanda ise  kırık notları alan öğrenciyi  görüp şaşırıyorsanız siz de  ilgisiz bir velisiniz anlamına gelmektedir. Mesela matematik dersinden 1. sınavda zayıf yani iyi bir not alamayan  bir öğrencinin notlarından  haberdar olup o an duruma hemen dahil olmanız geremektedir. Anlamadığı konuklar, durumlar  neler, desteğe mi ihtiyacı var yoksa gerçekten bu derse ,konulara  çalışmadı mı? Çocuklar anne babanın ilgisini görüklerinde derslere biraz daha fazla ilgilenip , asılırlar. Bu açıdan bakıldığında enselerinde boza pişirmeden takip iyi olcağını düşünüyorum. Okula arada  bir gidip kendini göstermek, öğretmenlerini tanımak öğrencinin okulla daha uyumlu olmasını sağlar.

Hediyesiz olmaz mı?

İyi bir karne ödüllendirilmeli ama nasıl? Karne çocuğun sorumluluğu yapması gereken bir şey için illa karşılık beklemek olmaz ama yine de maddi olarak çok değerli olmayan şeyler yapabilirsiniz. Güzel bir gün planlayabilirsiniz. Ya da çok ihtiyacı olan bir şeyi fırsat olarak görüp alabilirsiniz.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.