İstanbul Özel Ders Ücretleri-Fiyatları 2018 0(216) 706 11 54

2019 Yılında İstanbul’da özel ders fiyatları açıklandı.

İstanbul’da özel dersin öncü kuruluşlarından biri olan evdeozelders.com ekibi olarak fiyat çalışmayı ve ücretlendirme çalışması yapıldı.

Özel ders ücretleri belirlenirken en önemli kriterlerden biri öğrencinin risk düzeyi ve hazırlanılacak olan sınavın öncelik derecesine göre fiyatlar belirlenmekte ve değişiklik göstermektedir.

Örnek olaydan yola çıkarsak, SAT Hazırlık için özel ders fiyatları belirlenirken iyi bir SAT öğretmeni Matematik Dersini ingilizce olarak anlatması istenecektir. İstanbul’da İngilize matematik anlatacak öğretmen sayısı diğer matematik öğretmenlerine göre daha azdır. Bu nedenlerle öğretmenimiz ders öncesinde de SAT için özel olarak  hazırlanması gerekecektir. ve fiyat halliyle artacaktır. SAT için kadıköy özel ders ailelerin beklentileri de artacaktır ve bu aileler çocuklarına özel ihtimam gösteren aileler oldukları için öğretmen herşeyine dikkat ederek dersine hazırlık yapacaktır. Kılık kıyafet, imaj v.b. bu durumlarda bu kriterlere de yatırım yapacak ve bütçe ayıracaktır.

2019 Yılında Matematik özel ders fiyatları da 2018 yılında olduğu gibi gene öncelike diğer branşlara göre ücreti daha fazla olmaktadır. Çünkü en fazla özel ders talebini matematik dersi almaktadır. Almış olduğumuz özel ders taleplerinde matematik dersinin oranı %45 civarında olmaktadır. Matematik dersi fiyatlarını sırasıyla İngilizce, İlkokul özel ders öğretmeni Türkçe ve Edebiyat, Fizik kimya ve diğer branşlar takip etmektedir.

2018 Yılında 80 dakikalık Matematik özel ders fiyatı 2018 ortalama 150-200 TL civarında olmaktadır. Eğer özel ders öğretmenin kendi evinde verilecekse diyat tabiki haliyle düşmektedir. Öğretmenimiz yol, zamandan tasarruf ettiğinden dolayı fiyat indirimine neden olmaktadır.

Detaylı Bilgi ve İletişim İçin: 02167061154 /05327673720 numaralı hatlardan bize ulaşabilirsiniz

2018 Yılında TYT Özel ders fiyatları 2018 YKS fiyatlarından biraz daha düşük olmaktadır. Bunun en önemli nedenlerinde biri birçok öğretmen TYT konularını anlatabilmektedir. YKS konuları da uzmanlık ve pedegojik formasyon gerektirmektedir. Bu nedenle Eski siteme göre LYS konuları biraz daha zor olduğundan kaynaklanır.

Velilerden beklentilerimiz öğretmene bir teklif sunmaları ve pazarlık yapmamaları gerekmektedir. Özel ders öğretmeni ile kesinlikle pazarlık yapılmamalı. Ortada bir ürün olmadığından dolayı ve somut bir bileşen görünmediğinden dolayı. öğretmenin mutlu edilmesi, tatmin edilecek bir ücretin verilmesi gibi konular verimi artıracaktır. Öğretmen 1 seansta anlatabileceği konuyu 2-3 seansa sıkıştırır. veli bunu hissetmez ucuza alıyorum gibi düşüncelere girilmemelidir.

Detaylı Bilgi ve İletişim İçin: 02167061154 /05327673720 numaralı hatlardan bize ulaşabilirsiniz

İstabul’da Özel ders ücretinin en yüksek olduğu semtler Anadolu yakasında Beykoz Konakları, Acarlar, Yalı Bölgesi bağdaç Cad. Batı Ataşehir Acıbadem Erenköy ve Koşu Yolu civarlarıdır.  Avrupa Yakasında ise Etiler, Akatlar, Sarıyer, Beşiktaş şişli ve Ataköy’de ücretler öğretmenler için tatmin edici bulunmaktadır. Ücretler yüksektir fakat haliyle beklenti o kadar yüksektir. Genellikle orta ve alt gelirdeki insanlar size değer verirken üst ekonomik sınıfta olan insanlar size maaşlı işçi gibi yaklaşacaklardır ve size ve eğitimcilere beklemiş olduğunuz mesleki değerlerin çok altında değer vereceklerdir. Fakat üzülmeyin İnsanları oldukları gibi kabul ederseniz rahat edersiniz.

Özetleyecek olursak beklenti arttıkça özel ders fiyatı artmaktadır. Ailenin bütçesi arttıkça fiyatlarda bu oranda artış beklenmektedir. İstanbulda ortalama özel ders Fiyatları Sınavlara hazırlıkta 250-350 TL civarında Ara sınıflarda 200-250 TL  dolaylarındadır. Bu fiyatların altı da üstüde olabilir fakat ortalama bu şekildedir. Bu arada özel dersi 1 tam sat değlde 2 ders saatini bir seans olarak değerlendirirseniz daha iyi verim almış olursunuz.

İlgiyle okuduğunuz için teşekkürler.

Whatsapp’tan mesaj atmak için tıklayın

Detaylı Bilgi ve İletişim İçin: 02167061154 /05327673720 numaralı hatlardan bize ulaşabilirsiniz

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.