İlk Çocuk En Zeki Çocuk!

ilk-cocuk-en-zeki-cocuk

İlk Çocuk En Zeki Çocuk!

İlk doğan  çocuğun en zeki çocuğunuz olduğunu belirtiln araştırmalar var hem de bir den fazla ve en son yapılan  araştırmaya bakıldığında bu araştırmada  20 bin kişi katılıp , incelenmiş ( Leipzig Üniversitesitesi) ve sonuç ilk doğan çocuk diğer kardeşlerine  IQ olarak 1,5 puan önde..

IQ zeka ölçmenin  birimi olarak kullanılsa da pratik, günlük  ya da sosyal yaşamda lehine çeviremeyen ya da bilinen klasik eğitimde bu gucu eriyip giden çok çocuk var. Bana sorulursa eğer her çocuk sadece  bir şekilde eğitilebilir ama maymunun yüzmesini isteyen yada  file ağaca çıkmasını isteyen  bir sistemde gerçek kapasitesini, gerçek IQ’sunu  gösterebilecek çocuk sayısı oldukça  az. Sadece doğduğumuzdan itibaren gelen beyin kullanım kapasitesi değil de öğrenme kavram eğitimleri de çocuklara çok şey katıyor ve IQ değerlerini artırıyor.

İncelemede beni düşündüren , merak içinde bırakan konular var elbette . Mesela en büyük kardeşle diğer gelen ikinci kardeşin arasında kaç yaş fark olduğu.. Aynı okullara gidip gitmedikleri ki bir çocuğun yaşamında öğretmenin oldukça fazla çok büyük payı da var, eğer bir çoçuk okulu sevmeyen, öğrenmeye açık olmayan biriyse ya da okulda yaşanan  küçük bir  yaşanan olaydan bile  etkilenen çocuklar var. Eğitim aslında ailede başlar okulda sürekliliğini sürdürür mutlaka ama ailelerin dışında olmak üzere gelişen başta sistem sonra çevre faktörleri de çok önemli. Bu araştırma bana göre ancak büyük çocukların diğer kardeşlerine karşı fütursuzca kullanacağı bir koz 🙂 hepinizden zekiyim diye gezen bir büyük çocuk istemiyorsanız bu yazıdan onları haberdar etmeyin …

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.