Hayatınızı Düzenleyin: Okul Sabahlarının Sorunsuz Geçmesi için 10 Öneri

Hayatınızı Düzenleyin: Okul Sabahlarının Sorunsuz Geçmesi için 10 Öneri

Her sabah saat alarmın çaldığı andan itibaren (eğer erken uyanan biri yerine alarm tarafından uyandırılacak kadar şanslıysanız) evde bir koşuşturma başlar! Herkesin elini yüzünü yıkamak, giydirmek, beslemek ve çantalarını hazırlamak, onları okula zamanında ulaştırmak için yarışan bir atlet gibi görünmenize yol açabilir. Buna okul için imzalamanız gereken bazı izin formları, öğretmene yazılacak bir not, akşam yemeği için buzdolabında hiçbir şey olmadığını bilmek de eklenebilir ve sabahları gerçekten bir kara delikte kaybolmuş gibi olabilirsiniz.

Asla korkmayın, çünkü düzenli anneler burada! Bütün bunları kontrolleri altında tutabilen anneleri ve sizin sabahlarınızı daha sorunsuz yaşamanızı sağlamak için paylaştıkları püf noktaları (ve ürünleri) bulabilmek adına interneti köşe bucak aradık. Önerileri için okumaya devam edin.

1. Çocukların mesaj merkezi

Hangi çocuğun okuldan sonra futbola hangisinin etüde kalacağını takip etmekte zorlanıyor musunuz? Bir mesaj tahtası, anneyi ve çocukları güne başlamadan önce iyice bilgilendirmek için işe yarar. Her çocuk için bir tane yapın ve güne başlamadan önce yapılacakların hazır olmasını sağlayın.

2. Okul parası etiketi

Bazen anneler kendilerini öğretmenlere sürekli para veriyor gibi hisseder –bir gezi buraya, bir yiyecek satışı şuraya- ve bu asla bitmez. Eğer kendinizi sürekli öğretmenlere ne için ne kadar ödediğinizi hesaplamaya çalışırken buluyorsanız, internette satışı olan basılabilir ürünlerden alabilirsiniz.

3. Klasörleri kişiselleştirin

Birden fazla çocuk sahibi iseniz izin kağıtlarını, sınavları ya da imza atmanız gereken şeyleri karıştırabilirsiniz. Bunları kişiselleştirilmiş klasörlere koyarsanız, kağıtları da düzenlemiş olursunuz.

4. Menü planlayıcı

Anneler haftanın yarısını akşama ne yemek pişireceklerini düşünerek geçiriyor. Oluşturulan bu menü planlayıcı, sizin sabah işe gitmeden önce buzdolabınının önünde durup hımlayarak akşama ne pişireceğinizi düşünmemenize yardımcı oluyor.

5. Haftalık menü tahtası

Eğer yemeklerinizi aylık olarak planlarsanız bu gözünüzü korkutabilir. Bunun yerine haftalık menüler yapmayı deneyin. Burada bulabileceğiniz menü örneklerinde, haftalık olarak adım adım yapacaklarınız anlatılıyor. Ayrıca çocuklarınız da yiyecekleri yemekler konusunda karar sahibi olmaya bayılacak.

6. Okul ödevlerini saklama

Kendinizi bir kağıt yığını altında gömülü gibi hissediyor musunuz? Çocuklar bir kez okula başlayınca asla yavaşlamayan bir çığın altında gibi hissedebilirsiniz. Bunu kolaylaştırmanın bir yolu, onları depolamak olabilir. Depolama işlemi için bu adreste bedava indirebileceğiniz tasarımlar yer alıyor. Her sınıf için ayrı kutular oluşturabilirsiniz. İlk dosyada çocuğunuzun okulunun resmi ve ilgili bilgiler olabilir. Yıl devam ettikçe dosyayı gerektiği şekilde doldurabilirsiniz.

7. Öğle yemeği takvimi

Sabah telaşıyla öğle yemeği için her çocuğa aynı öğünü hazırlamak daha kolay olabilir. Ancak burada ücretsiz olarak bulabileceğiniz öğle yemeği planlama takvimi her anneye ay başlarken ayıracağı birkaç dakika ile sabahları çok fazla sıkıntı çekmeden beslenme çantası hazırlama olanağı veriyor.

8. Okul yemeği düzenleme

Eğer aylık takvimler size uygun değilse belki de bu öğle yemeği tepsileri işinize yarayabilir. Birçok annenin evinde yiyecekleri için fazla bir buzdolabu bulunuyor. Bunlardan birini çocuklarınızın öğle yemeğini kolayca hazırlamak için kullanabilirsiniz. Her haftanın başında bölmeleri olan bir tepsiye çocuklarınızın öğle yemeğini –meyve, içecek-koyabilir, sabahları da bir sandviç ekleyerek çocuğunuzu okula gönderebilirsiniz. (Yukarıdaki resimde paketlenmiş ürünler yer almasına karşın siz kendi beslenme alışkanlığınıza uygun tepsiler hazırlayabilirsiniz.)

9. Bir sabah rutini

En rahat anneler bile sabahları minikleri evden çıkarmanın gerçekten zor olabileceğini bilir. Çocuklarımızın kalkmalarını ve hareket etmelerini istesek bile bazen biraz motivasyona ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu ücretsiz basılabilir çizelge çocuklara, annelerinin onları zamanında okula yetiştirebilmesi için yapılması gerekenleri bağımsızca yapma fırsatı veriyor. Bundan bir çıkış alın ve sabahlarınızın ne kadar rahat geçtiğini görün.

10. Yapışkanlı not takvimi

Eğer sürekli değişen bir takviminiz varsa, yapışkanlı takvim belki de ailenizi organize etmede işinine yarayacak tek şeydir. Martha Stewart ekibi tarafından yapılan bu takvim, post-it’lerin kullanılması esasına dayanıyor. Böylece planlarınızdaki değişikliği kolayca yapabiliyorsunuz.

Kaynak: http://www.popsugar.com/moms/Tips-Organizing-School-Mornings-21457400#photo-21457400

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.