Girişimcilik

Girişimcilik Eğitimi

Girişimcilik çok basit anlamıyla “kişinin kendi işini kurması durumu” olarak ifade edilebilir ancak kavram hakkında bahsedilebilecek o kadar farklı noktalar var ki birden fazla doğru tanım olduğunu söylemek de mümkün. Yapılan araştırmalara göre ülkemizdeki çalışan kesimin yüzde 85’inin kendi işini kurmayı hayal ettiği, yüzde 11’inin ise e-ticarete atılmak istediği belirtiliyor. Her ay birkaç tane birden düzenlenen girişimcilik konulu konferans ve eğitimler de bu isteği kanıtlar nitelikte. Her ne kadar birçok sektör profesyoneli 1 milyon TL’nin aşağısında sermaye ile bu işe artık girişilemeyeceğini iddia etse de geçtiğimiz günlerde okuyucularımıza duyurduğumuz İncir ve Sopsy gibi yenilikçi yerli girişimler rüzgarı tersine döndürebilecek potansiyele sahipler.

Neyse ki Türk girişimcilerden, bilhassa yeni başlayanlardan umutluyuz. Onlar girişimlerinde başarılı olmak için kulak vermeleri, izlemeleri, okumaları ve öğrenmeleri gereken çok şey olduğunu biliyorlar ve buna göre hareket ediyorlar. 

Son zamanlarda özellikle internet sektöründe cevabı en çok aranan sorular:

  • Girişimcilik nedir?
  • Girişimcilik nedir?
  • Nasıl başarılı girişimci olunur?
  •  Girişimcilerin en sık yaptıkları hatalar nelerdir? 

Girişimcilik son dönemin en popüler konularından biri.

Üniversitelerde açılan bölümler, Türkiye’deki risk sermayedarları (VC), melek yatırımcılar ve kuluçka merkezleri de girişimciliği destekleyerek bu ekosistemin daha da büyümesi için katkıda bulunuyorlar. Yapılan araştırmalar, başka bir işte çalışanların %85’inin kendi işini kurmak yani girişimci olmak istediğini gösteriyor. Bu girişimci adaylarının %11’i ise e-ticaret sektörüne girmek istediğini dile getiriyor.

Değer Koçluğu olarak, alanında uzman ve başarılı girişimcilerden oluşan eğitmenlerimiz ve danışmanlarımızla, iş ahlakı ve değerleri unutmadan, yeni iş alanlarına açılmanıza rehberlik ediyoruz. Eğitimlerimiz, kendi işini kuran, kurma aşamasında olanlar kadar, bir işte çalışan ve çalıştığı iş ve kurumda yenilikçi atılımlar yapmayı planlayanları da kapsamaktadır.