Derslere Takviye İçin Özel Ders

Derslere Takviye İçin Özel Ders

Derslere Takviye İçin Özel Ders

Matematik, çağımızda öğrencilerin eğitim hayatı boyunca başını ağrıtan bir problem olmaya devam   etmekte.  Öğrenciler sınavlarında hedeflerindeki  matematikte netlerini yakalayamıyor, bunun neticesinde istedikleri bölümleri kazanamıyor ya da KPSS’de istedikleri puanı alamıyor. Sınavlarda yaşanılan bu başarısızlıklar öğrencinin okul yaşamı boyunca Matematiği düzenli bir şekilde çalışmamasının bir sonucudur ve öğrencinin böyle bir sonuçla karşılaşmaması için  özel ders bir çare olarak önümüze çıkmaktadır. Konuya biraz daha yakından bakalım.

Öğrencilerin sınavlarda Matematik ile  yaşadığı problemlere dönüp  baktığımızda bu sorunların öğrencinin okul yaşamı boyunca Matematiğe doğru yaklaşmamış olmasından dolayı sorun yaşadığını görürüz. Matematiğin ayırt edici özelliği olan bir ders olduğunun farkına varılmaması, sadece yazılılardan önce defter notlarından çalışılması bu yaklaşıma öğrenciyi itmektedir. Öğrenim hayatında Matematiğe sınavdan sınava değil de  düzenli şekilde çalışmakta olan , sadece deftere tuttuğu notlarıyla yetinmeyip diğer kaynaklardan da yararlanan bir öğrenci kuşkusuz hem okul derslerinde hem de gireceği sınavlarda istediğini elde eder. Okul yaşamı boyunca tüm sınıf aşamalarında Matematikle  arası iyi olan bir öğrencinin bu sınavlarda Matematikten kötü bir sonuç alması düşünülebilir mi? Öğrenci Matematik çalışmalarını sınava gireceği sene yapmaz da  tüm eğitim yaşamı aynı oranda yayarsa ya da bu doğru üzerinde  özel ders almaya ara sınıf aşamalarında  başlarsa sorunun temeline inip, sorun oluşmadan çözülmüş olur.

Tabi bu bağlamda okula takviye özel dersin amacını anlamak açısından, okulda gösterilen Matematik ile sınavlarda öğrencilerden yapılması düşünülen  Matematiğin arasındaki farklara da üzerinden geçmek  gerekiyor. Okul derslerinde öğretmenler Matematiğin sadece temelini yani yüzeysel  gösterirler. Değişik soru tarzlarına zaman ayırıp göstermezler. Dolayısıyla yazılılarda da gösterdikleri bu temel hatlardan  soru sorarlar. Öğrenci de sadece defter notlarından  çalışarak yazılı sınavlardan  yüksek not alabilir. Bu tarz bir çalışmanın uzun sürede doğuracağı kötü sonuçları anlamak güç değildir. Bu yüzden öğrenci konuyu defterde olduğu kadarıyla değil tamamıyla öğrenmeyi benimsemeli, farklı kaynaklardan da çalışmayı  öğrenip alışkanlık haline getirilmelidir.. Çünkü nihai belirleyici olan ÖSYM sınavları, okul derslerinde gösterilmekte olandan daha yüksek seviyededir. Diğer bir husus ise soruları çözerken hız kazanmaktır. Okul derslerinde bir sorunun nasıl çözülmesi gerektiği öğretilir ama o soruyu hızlı çözme yöntemi ya da çözerken kullanacağınız kısa yollar anlatılmaz. İşte bu kısayollarda  özel derslerin ilgi alanına girer.

İşte okul derslerine takviye olarak alınan özel ders size bunları vaad eder. Size sadece sınavlarda yüksek notlar almak için yeterli olan Matematiği değil, aynı zamanda sağlam bir Matematik temeli için gerekli ihtiyaçları da karşılar. Unutmayın ki bu ihtiyaçlar size ilerde gireceğiniz sınavlar için yüksek derecede gerekli olacaktır.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.