Bir Dil Bir İnsandır

bir-dil-bir-insandir

Bir Dil Bir İnsandır

Yabancı ortaklıklar gün geçtikçe artıyor ülkemizde. Bu beraberinde iş hayatımıza neyi getiriyor? Olduğundan  daha çok yabancı uyruklu yöneticiyi, yabancı uyruklu  çalışma arkadaşlarını, İngilizce dili olarak  dokümantasyonu, global standartları, uluslararası telekonferansları, İngilizce sunumları, raporları, müzakereleri, sistemleri, kısacacı yabancı dilde yabancı kültüleri benimseyerek iş yapmayı getirmiş gözüküyor.

Peki İngilizce olarak iletişim sağlamakta  sıkıntı yaşayan profesyoneller bu olağan  durumda ne yapmalı?

Kariyer hedeflerine ulaşabilmek için iletişim sorunu en kısa zamanda gidermeliler. Bu bir zorunluluk değil, bir gereklilik. Peki ihtiyaçlarını anlayabilecek, deneyimlerine, pozisyonlarına, çalıştıkları sektöre, kişisel kariyer hedeflerine göre çözümler üretebilecek, gerektiğinde yabancıdan İngilizce eğitim imkanını sunabilecek yeterli sayıda İngilizce eğitim danışmanlığı hizmeti var mıdır ülkemizde? Ne yazık ki sayısı yeterli değil.. 2011 yılı İngilizce Yeterlilik Endeksi’nde Türkiye’nin 44 ülkenin içerisinde 43. olması sanırım bunun göstergelerinden bir tanesi..

Fluent English for Professionals‘ın çıkış noktası işte tam olarak buydu; özelleştirilmiş içerik ve eğitim planları hazırlayan, eğitim ihtiyaç analizleri yapan, kişiye özel iş simülasyonları tasarlayan, sektörlere özel çözümler üreten, zaman ve yer konusunda esnek olan, profesyonel Türk ve yabancı öğretmenden İngilizce özel ders hizmeti sunan ve en önemlisi İngilizce iletişim becerilerinin gelişiminin sorumluluğunu üstlenen bir eğitim danışmanlık hizmeti verebilmek.

“Bir dil bir insandır.” derdi büyükbabam ve haklıydı.

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.