Beyin İle Temellendirerek Öğrenme

Beyin İle Temellendirerek Öğrenme

Beyin İle Temellendirerek Öğrenme

Eğitimciler gün geçtikçe beynin yapısı ve işlevi üzerinde yapılan araştırmalara daha çok ilgi çekmektedir.. Öğrenciler  için öğrenim planı yapan öğretmenler için , beynin nasıl çalıştığını bilmek çok önemli bir kazanımdır. Eğitimciler beynin işlevleri hakkında bilgilendikçe geleneksel sınıf programlarının öğrenmeyi teşvik etmekten çok yasaklamayı,kısıtlamayı amaçladıklarını görmektedirler. Eğitimciler, beyin üzerine yapılan en son araştırmalara dayanarak üç önemli noktaya bakmaktadırlar:

  1. Bilgiye Planlı Şekilde Daldırma—Eğitimciler öğrencileri boğazlarına kadar bilgiye daldıracak bir sınıf düzeni sağlar ve kurarlar . Bu şekildeki bir sınıfta elle yapılacak aktiviteler, deneyler, grafikler ve duvarlarda yazılar vb. vardır.
  2. Gerilimsiz Uyanıklık—Öğretmenler öğrencilerinin öğrenme konusunda kendilerini rahat hissetmeleri için herşeyi yapar, başarısızlık korkusunu yok etmeye çalışır ve güvenli bir ortamda heyecanla öğrenmeyi teşvik ederler.
  3. Aktif Kullanım—Her yaşta öğrenci yeni edindiği bilgileri kullanmalıdır. Ancak böylece edinilen bilgi hazmedilir ve kalıcı olur.
Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Özel Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.