Artık Performans ve Proje Olmayacak

artik-performans-ve-proje-odevi-olmayacak

Artık Performans ve Proje Olmayacak

Annelere babalara ablalara abilere yani aile fertlerine çok  büyük dert olan performans ve proje ödevi artık olmucak. Bu 15 tatilden sonra artık performans ödevleri verilmeyecek. İlk dönemde verilen performans ve proje ödevinden alınılan puan ,kazanılan notların yeri  korunacak. Performans ödevlerinin kaldırılması da  öğretmenleri de çok fazla  rahatlatacak çünkü yazılı sözlü derken bir de performans ödevlerini bakıp  değerlendirmek zorunda kalıyorlardı.

Performans ödevi ne işe yarıyor ki dediğinizi duyar gibiyim.

Performans ödevleri aslına bakarsanız amacı çocuğun hayal gücünü geliştirmek ,hayalini kuvvetlendirmek ve el becerilerini geliştirmeye işine yararken bir yandan da verilen konu ile beraber bakıldığında neden sonuç, sebep sonuç gibi ilişkileri  kurmaya ve konuyu nasıl kısa yoldan akıcı, anlamlı ,etkili ve iyi bir şekilde anlatmayı hedefliyor fakat bu söylediklerim belki lise çoçukları için değil de  ilköğretim çocukları için geçerli olabilir ama nedense lise öğrencileri de performans ödevi yapmak zorunda kalıyordu.

Performans ödevi yerine ne gelecek, perfomans ödevinin yerini ne tutucak?

Henüz bu konuya ilişkin net bir şey söylenemez çünkü kesinleşen bir bilgi yok, büyük bir ihtimalle yaz tatilinde verilen  ödevlerle ilgili bir düzenleme yapılacak gibi görünüyor. Fakat benim düşünceme göre  proje ve performans ödevlerinin tamamen müfredattan kaldırılacağını düşünmüyorum. Ama şöyle yapılabilir İlk öğretim okulları için farklı bir uygulama verilip , liseler için farklı bir uygulama getirilebilir.

Performans ödevinden kazanılan notlar ne olacak?

İlk dönem performans ödevinden kazanılan notlar zaten karnelere yansıdı, eğer sömestir tatili için performans ya da proje ödevi verilmişse bu büyük ihtimal notlara bu şekilde yansımayacaktır. Siz yine de ödevlerinizi bitirin öğretmenler kendi verdikleri ödevi görmezden gelmezler sözlü ya da kanaat notu olarak değerlendirebilirler..

Univerist  Ders Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

Univerist Kozyatağı-Ataşehir-Suadiye-Acıbadem-Dragos-Kartal-Çamlıca-Çekmeköy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.